Bank Aktywności Seniorskich

Bank Aktywności Seniorskich (www.bankaktywnosci.pl) to platforma, która gromadzi i udostępnia informacje na temat inicjatyw tworzonych z myślą o osobach starszych.

Zawiera pogrupowane tematycznie opisy wydarzeń w poszczególnych województwach (m.in. kategorie "Zdrowie", "Pasje", "Praca i edukacja", "Sport" oraz "Prawo i finanse"). Umożliwia także wyszukiwanie interesujących użytkownika aktywności na podstawie słów kluczowych. Mapa towarzysząca poszczególnym wydarzeniom pozwala odnajdować miejsca, w których dzieje się coś istotnego dla osób starszych.

Każdy podmiot może w Banku Aktywności Seniorskich bezpłatnie wypromować organizowane przez siebie wydarzenie. Należy wypełnić formularz dostępny pod adresem www.bankaktywnosci.pl/pl/cms/dodaj-wydarzenie/

Informacje o instytucjach skupionych w serwisie pomogą organizatorom pokazać, ile podmiotów podejmuje w Polsce tematy związane z życiem osób starszych. Najciekawsze wydarzenia z Banku Aktywności Seniorskich będą prezentowane na łamach drukowanego Magazynu 60+, który jest patronem medialnym Kampanii 60+.

Organizatorem Programu 60+ jest firma ePRUF S.A. Kampania zrzesza instytucje i organizacje statutowo zaangażowane w poprawę bytu seniorów. Partnerami Kampanii są Caritas Polska, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Związek Powiatów Polskich. Honorowymi Patronami Kampanii są Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

Źródło: www.kampaniespoleczne.pl