Dobra administracja

Test na stres. Migreny i rozdrażnienie mogą wynikać z napięcia w pracy

Czy praca urzędnika jest stresująca? Główny Inspektorat Pracy ostrzega, że chroniczne napięcie jest niebezpieczne dla zdrowia. By sprawdzić, czy praca wywołuje stres, GIP proponuje rozwiązanie testu, który publikujemy.

Czytaj więcej...

Samorządowiec profesjonalny w każdym calu – niezapomniany uścisk dłoni

Uścisk dłoni, to niepozorny i wielokrotnie niedoceniany szczegół, który potrafi zdziałać cuda m.in. w budowaniu dobrych relacji zawodowych i własnej marki. Dlatego powinniśmy docenić jego rolę i zrobić wszystko co trzeba, by był on jak najlepszy.

Czytaj więcej...

Pracownicy samorządowi. Obowiązek godnego zachowania

Ostatnie wydarzenia medialne poddały pod publiczną dyskusję kwestię granic dopuszczalnego zachowania osób pełniących funkcje publiczne poza godzinami pracy.

Czytaj więcej...

Tajemnica służbowa. Czego urzędnik samorządowy nie może powiedzieć

Pracownik samorządowy, ujawniając niektóre informacje, popełnia przestępstwo. O zasadach poufności rozmawiamy z Grzegorzem P. Kubalskim, prawnikiem, ekspertem ZPP. Serwis Samorządowy PAP: Czego nie może wyjawić pracownik samorządowy, jako funkcjonariusz publiczny?

Czytaj więcej...

Etykieta Samorządowca : tytułowanie osób

Różne sytuacje zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym wymagają spotkań z ludźmi zajmującymi różne stanowiska w hierarchii służbowej i społecznej. Konieczne jest więc zwracanie się do nich w odpowiedni sposób – prawidłowe tytułowanie.

Czytaj więcej...

Ranking urzędów. Najdroższa administracja jest w Lubelskiem, najtańsza w Wielkopolsce

W przeliczeniu na jednego mieszkańca najdroższa jest praca urzędników z województwa lubelskiego. Najtańsza administracja działa w Wielkopolsce – wynika z wydatków urzędów marszałkowskich.

Czytaj więcej...

Sejm przyjął nowelizację ustawy o informatyzacji

Sejm przyjął nowelizację ustawy o informatyzacji. Ma ona ułatwić kontakt obywateli i przedsiębiorców z administracją publiczną i sądami administracyjnymi, oraz zwiększyć liczbę i jakości e-usług. Zmiana ma objąć cały pakiet dotyczący decyzji administracyjnych z odwołaniami, a więc sądownictwem administracyjnym włącznie.

Czytaj więcej...