Wydarzenia tygodnia 24.12.2017 - 30.12.2017 r.

Działania Straży Pożarnej na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Straży Pożarnej brały udział w gaszeniu siedmiu pożarów: sadzy w kominie, kontenera z odzieżą (na terenie Orzesza), mieszkania, samochodu (na terenie Mikołowa), sadzy w kominie, drzewa na ogródkach działkowych (na terenie Łazisk Górnych).
Dziesięć interwencji na terenie powiatu dotyczyło miejscowych zagrożeń. Zaistniałe zdarzenia to: wypadek drogowy, pomiar tlenku węgla, zadymienie w mieszkaniu (na terenie Mikołowa); wypadek drogowy, zwisający konar (na terenie Orzesza); pomiar tlenku węgla, pomoc policji w zabezpieczeniu terenu w czynnościach dochodzeniowych, kot na drzewie, kolizja drogowa, złamane drzewo na drodze (na terenie Łazisk Górnych).

Działania Policji na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Policji odnotowały sześć przypadków kradzieży, w tym jeden przypadek kradzieży z włamaniem.
Zgłoszono jedno przestępstwo rozboju (wykryto i ustalono jednego podejrzanego) oraz jedno przestępstwo narkotykowe (wykryto jeden przypadek i ustalono jednego podejrzanego).
Miał miejsce jeden wypadek drogowy, wskutek którego dwie osoby zostały ranne.
Na skutek działań policyjnych na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu zatrzymano ośmiu sprawców, w tym pięciu nietrzeźwych kierujących.