Sport


Przedstawiamy "Kalendarz imprez sportowych i turystycznych 2012" zawierający zestawienie najbardziej interesujących przedsięwzięć sportowych i rekreacyjnych proponowanych w 2012 roku przez instytucje kultury, placówki oświatowe, organizacje i stowarzyszenia działające na terenie naszego powiatu.

W Kalendarzu znajdziecie Państwo wydarzenia organizowane od wielu lat, które są rozpoznawalne, mają swoją tradycję i na stałe wpisały się w krajobraz naszej społeczności, jak i zupełnie nowe przedsięwzięcia sportowe oraz turystyczne.

Życzymy Państwu przyjemnej lektury z nadzieją, że będzie ona dobrym przewodnikiem w korzystaniu z różnorodnej oferty sportowej i turystycznej.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w imprezach odbywających się na terenie powiatu mikołowskiego.

Starosta Mikołowski
Henryk Jaroszek

Kalendarz możecie Państwo pobrać tutaj.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2015/2016

Trzy mikołowskie szkoły – Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum Nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcące nie miały sobie równych i zwyciężyły w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym o Puchar Starosty Mikołowskiego w roku szkolnym 2015/2016, którego uroczyste podsumowanie odbyło się dnia 22 czerwca 2016 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

Czytaj więcej...

Rywalizacja sportowa szkół w roku szkolnym 2014/2015

Dnia 23 czerwca 2015 roku zorganizowano uroczystość podsumowującą rywalizację sportową szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. To miłe spotkanie zgromadziło w sali sesyjnej starostwa władze powiatu na czele ze starostą Henrykiem Jaroszkiem, wicestarostą Markiem Szafrańcem oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krystyną Morawiec. W spotkaniu uczestniczył prezes Szkolnego Związku Sportowego Cezary Karbowski, koordynator sportu ds. szkół ponadgimnazjalnych Roman Perczak, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie szkół, które zajęły w rywalizacji sportowej I, II, lub III miejsce.

Czytaj więcej...

Rywalizacja sportowa szkół w roku szkolnym 2013/2014

Dnia 25 czerwca 2014 roku zorganizowano uroczystość podsumowującą rywalizację sportową szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. To miłe spotkanie zgromadziło w sali sesyjnej starostwa władze powiatu na czele ze starostą Henrykiem Jaroszkiem oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krystyną Morawiec. W spotkaniu uczestniczył prezes Szkolnego Związku Sportowego Cezary Karbowski, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie szkół, które zajęły w rywalizacji sportowej I, II, lub III miejsce.

Czytaj więcej...

Rywalizacja sportowa szkół w roku szkolnym 2011/2012

Dnia 27 czerwca w mikołowskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki zorganizowano uroczystość podsumowującą rywalizację sportową szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Na miejsce spotkania wybrano I LO, bowiem to właśnie ta szkoła wygrała współzawodnictwo szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2011/2012.

Czytaj więcej...

Zawody narciarskie

Starostwo Powiatowe w Mikołowie organizuje dnia 24 lutego 2012 r. Powiatowe Zawody Narciarskie o Puchar Starosty Mikołowskiego w Brennej na stoku Świniorka.

Czytaj więcej...