Prawnik i fryzjer muszą wydać paragon

Od 1 marca br. przedstawiciele kolejnych kilku profesji będą musieli korzystać z kas fiskalnych bez względu na wartość sprzedaży na rzecz konsumentów – informuje Rzeczpospolita

To skutek obowiązującego już rozporządzenia ministra finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Właśnie dobiega końca okres przejściowy na instalację kas fiskalnych dla podatników, którzy korzystali ze zwolnienia z obowiązku wydawania paragonów ze względu na wartość sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących firmy. Limit ten wynosi 20 tys. zł rocznie, a w razie prowadzenia działalności przez część roku liczy się go proporcjonalnie.

Minister poszerzył listę usług, do których nie stosuje się kwotowego limitu. Oprócz taksówkarzy kasy kupić muszą mechanicy samochodowi, w tym świadczący usługi wulkanizacyjne, wymiany opon oraz badań i przeglądów technicznych, prawnicy i doradcy podatkowi, fryzjerzy i kosmetyczki oraz zakłady gastronomiczne, zarówno stacjonarne, jak i świadczące usługi cateringu. W kasy muszą się też zaopatrzyć sprzedawcy perfum i wód toaletowych.

(źródło Rzeczpospolita).