Środowisko dla profesjonalistów i nie tylko.

Redakcja portalu www.poseko.pl poruszającego zagadnienia z zakresu prawa ochrony środowiska zaprasza do odwiedzenia ich strony oraz do skorzystania z zasobów na niej umieszczonych. Portal ten został uruchomiony w listopadzie 2012 roku poprzedzony blisko 9-io miesięcznym okresem przygotowań.

Poseko.pl to swego rodzaju encyklopedia zawierająca specjalistyczne artykuły i przepisy prawne. Poseko.pl to także miejsce do zamieszczania tekstów o tematyce „środowiskowej”.

Dążeniem redakcji portalu jest aby ich strona była dla odbiorców gazetą, kolekcją odnośników do tekstów źródłowych. Jest to także miejsce do zamieszczania własnych opinii, propagowania swojego światopoglądu, argumentów i doświadczeń osobistych (na wkrótce uruchomionym forum).

Choć w Polsce nie brak portali i stron internetowych z informacjami, popularnymi artykułami lub krótkimi opracowaniami z zakresu różnych dziedzin ekologii, nadal istnieje zapotrzebowanie na rzetelne źródła wiedzy. Redakcja ma nadzieję, że zasoby poseko.pl staną się jednym z podstawowych narzędzi w codziennej pracy zawodowej osób zajmujących się profesjonalnie ochroną środowiska.

Czynione są starania by portal poseko.pl stał się platformą poprawy relacji przedsiębiorstw, społeczności i władz lokalnych poprzez ułatwienie podejmowania długofalowych i wymiernych inwestycji społecznych, ułatwiających wszystkim sprawne i bezkonfliktowe funkcjonowanie. Taka społeczna odpowiedzialność umożliwi władzom jak również przedsiębiorcom trwałe zakorzenienie się w społeczności i pozyskanie przychylności mieszkańców, a także zdobycie wzajemnego zaufania.