Gdzie po kredyt na dom energooszczędny?

Już od pierwszego czerwca będzie można starać się o kredyt na budowę domu energooszczędnego. Siedem banków będzie udzielać kredytów do których 300 milionów dopłaci Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Specjalnych kredytów będą udzielały: Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Zachodni WBK, Getin Noble Bank, Nordea Bank Polska i Deutsche Bank PBC.

Dofinansowanie będzie miało formę bezzwrotnej, częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę / zakup domu lub zakup mieszkania. Dotacja będzie wypłacana na konto kredytowe beneficjenta po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania wymaganego standardu energetycznego przez budynek. Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od standardu energetycznego, maksymalna to 50 000 zł brutto.

Dopłaty do kredytów na domy i mieszkania energooszczędne to pierwszy ogólnopolski instrument wsparcia dla budujących budynki mieszkalne o niskim zużyciu energii. Program skierowany jest do osób fizycznych budujących dom jednorodzinny lub kupujących dom/mieszkanie od dewelopera. Program będzie trwał do 2018 roku.