Aktualności

Sprawniej i szybciej

  • SprawniejiSzybciej
Dwa dodatkowe stanowiska obsługi oraz nowy system kolejkowy, to rozwiązania wprowadzone od niedawna w Sali Obsługi Interesantów mikołowskiego starostwa. Cel jest jeden - poprawa obsługi klientów. Zmiany dotyczą dwóch wydziałów: Komunikacji i Transportu oraz Geodezji i Kartografii, a więc tych które najczęściej są odwiedzane przez mieszkańców naszego powiatu.

Czytaj więcej...

Informacja nt. posiedzenia Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w dn. 16 marca 2018 r.

  • informacjaszgip
W dn. 16 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Bieruniu odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W jego trakcie kolejny raz dyskutowano nt. problemu związanego z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce, a szczególnie w woj. śląskim. Tym razem dyskusja dotyczyła rządowego programu #PolskaBezSmogu 2018-2027 i tego, że wśród beneficjentów tego pilotażowego przedsięwzięcia nie znalazło się wiele miast woj. śląskiego. Tylko sześć z czternastu miast znajdujących się na liście sporządzonej przez Światową Organizację Zdrowia, uznanych za najbardziej zanieczyszczone, zostało uwzględnionych w rządowym programie. Ten stan rzeczy wzbudził wyraźny sprzeciw samorządowców z pominiętych miast, wyrażony poprzez liczne petycje i pisma. Podkreślono też, że ich włodarze od lat prowadzą działania zmierzające do redukcji niskiej emisji, w tym inwestycje termomodernizacyjne i te związane z wymianą źródeł ciepła.

Czytaj więcej...

Godziny urzędowania w czwartek 22 marca 2018 r.

W związku z planowaną przez Tauron Dystrybucja przerwą w dopływie energii elektrycznej informujemy, że w dniu 22.03.2018 r. (czwartek) Sala Obsługi będzie czynna do godz. 10:00

Za utrudnienia przepraszamy

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Starosta Mikołowski zawiadamia o konsultacjach społecznych w sprawie projektu uchwały w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Mikułowskiego na rok 2018. Treść ogłoszenia dostępna jest tutaj.

Wyróżnienia za naukę i sport

  • styp-2018
9 marca w starostwie wręczone zostały stypendia Starosty Mikołowskiego przyznawane w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Mikołowski. Tym razem wyróżnienia te trafiły do 60 uczniów, którzy odebrali je z rąk starosty Henryka Jaroszka.

Czytaj więcej...

Godziny urzędowania w poniedziałki

Od dnia 12 marca 2018 roku Starostwo Powiatowe w Mikołowie czynne w poniedziałki w godzinach od 8:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy.

Wyślij PIT przez Internet - szybko i bezpiecznie

Wyślij PIT przez Internet – szybko i bezpiecznie Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania podatkowego. Nie generuje kosztów, gwarantuje poprawność składanego zeznania i pozwala z reguły na szybszy zwrot nadpłaconego podatku.

Czytaj więcej...

Podkategorie